Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Bazylice Katedralnej

4 WRZEśNIA 2013

Do katedry przybyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, uczniowie wszystkich klas, poczet sztandarowy. Na początku Mszy św. słowo wstępu powiedział uczący na Blichu katecheta – Piotr Sumiński, wprowadził tym samym nastrój powagi i modlitwy. Wśród obecnych nie zabrakło ks. Sylwestra Łajszczaka, który uczy religii w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

Podczas homilii Jego Ekscelencja opowiedział o tym, jak wielkim szacunkiem darzono za jego młodości nauczycieli oraz to jak wielki dar niosą pedagodzy. Biskup Józef Zawitkowski rzekł: „Uderz w kamień a posypią się diamenty”. Takimi diamentami są uczniowie, którzy ze szkolnych murów wynoszą wiedzę i sukcesy. Podczas obrzędu pokoju obaj duchowni ucałowali sztandar szkoły blichowskiej.

Pod koniec Eucharystii swoje podziękowania na ręce Bp. Józefa Zawitkowskiego i ks. Wiesława Skoniecznego złożyła Pani dyrektor – Maria Laska.

Mszę uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, który zaśpiewał kilka pieśni. Michalina Kosiorek przeczytała I Le

kcję, Natalia Stań zaśpiewała Psalm, a Mateusz Zimny wygłosił modlitwę powszechną.

W skład pocztu sztandarowego weszli: Łukasz Okraska, Kinga Bakalarska, Dorota Waracka, Arkadiusz Haczykowski, Marzena Jabłońska, oraz Andżelika Kotlarska.

Michalina Kosiorek