Uroczysta Msza św. w katedrze za Ojczyznę

5 MAJA 2014

W obecności pocztów sztandarowych uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz służb mundurowych.W homilii ordynariusz łowicki nawiązał do przypadającej 3 maja uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. – Maryja broni polski naród w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie dzień Pański. Prosimy w dzisiejszej Mszy św., aby dzięki Jej wstawiennictwu u Boga – jako Matki i Królowej – religia w naszym kraju nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna rozwijała się w pokoju – mówił bp Dziuba.

Po Mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem Synom Ziemi Łowickiej Bojownikom o Niepodległość oraz pomnikiem Jana Pawła II. Po raz kolejny podziękowano w ten sposób za kanonizację papieża Polaka.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.