Uroczysta Msza św. w intencji Biskupa Andrzeja

30 LISTOPADA 2014

Msza św. była okazją by otoczyć modlitwą Czcigodnego Solenizanta, złożyć podziękowania za dotychczasową pracę w „Winnicy Pana” i złożyć życzenia.

Po pozdrowieniu, na początku Eucharystii w imieniu duchowieństwa Diecezji Łowickiej życzenia złożył Prepozyt Kapituły katedralnej ks. kan. dr. Stanisław Poniatowski, w imieniu władz samorządowych – Starosta Łowicki i Burmistrz Łowicza, Strażacy oraz Siostry Zakonne, Dyrektor Radia Diecezjalnego i przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego.

Homilię wygłosił sam Solenizant. Po koniec Mszy św. była możliwość, by życzenia mogły złożyć różne grupy i ruchy religijne. Życzeniom towarzyszyły piękne bukiety kwiatów (często bardzo kolorowe) , jak i inne prezenty. Wszyscy składający życzenia zostali również obdarowani przez Księdza Biskupa podarunkami, którymi były książki Jego autorstwa. Na sam koniec Ksiądz biskup skierował do wszystkich obecnych słowo podziękowań.

Błogosławieństwo na koniec Mszy św. nie zakończyło świętowania w katedrze, ponieważ nastąpiła ceremonia podniesienia Księdza Biskupa do rangi Komandora z Gwiazdą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Dokonał tego Zwierzchnik Zakonu w Polsce – Jego Ekscelencja Karol Bolesław Szlenkier.