U Matki z bukietami kwiatów i ziół

16 SIERPNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość Wniebowzięcia NMP we wszystkich świątyniach wierni licznie uczestniczyli w Eucharystiach. Do swoich kościołów przybywali z wiankami, które podczas liturgii święcili celebransi. Pięknie, uroczyście i barwnie było szczególnie w parafiach, które tego dnia obchodziły odpust.

Tego dnia Sumy odpustowe sprawowano w parafii katedralnej, w Krośniewicach, Lubochni, Łaniętach, Szymanowie, w sanktuarium Matki Bożej Suserskiej, a także w należącej do parafii Mazew kaplicy w Sławoszewie. Wszędzie za wstawiennictwem Maryi proszono o potrzebne łaski i dziękowano za opiekę. Podczas liturgii modlitwami obejmowano także ojczyznę i żołnierzy. Podczas modlitwy wiernych nie zapominano o bohaterach narodowych walczących na różnych frontach.

W Sławoszewie uroczystą Sumę, zgodnie z tradycją, ks. Stanisław Mordoń sprawował na zewnątrz, przed zabytkową kaplicą. Drewnianą budowlę wzniesiono w drugiej połowie XIX w., w miejscu rozebranego kościoła parafialnego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl