Turnieje piłkarskie w Starej Wojskiej

28 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

Zakończyły się eliminacje w rejonie rawsko-skierniewickim do turnieju finałowego XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zawody odbyły się w hali w Starej Wojskiej 27 października w kategoriach lektor młodszy i ministrant oraz 24 listopada w kategoriach lektor starszy i open. Do finałów, oprócz zwycięzców, zakwalifikowały się drużyny z II, a nawet III miejsca. Według regulaminu, liczba finalistów zależy od liczby zespołów, które biorą udział w eliminacjach w danym rejonie.

W kategorii ministrant zgłosiło się 7 drużyn. Do finału diecezji zakwalifikowały się drużyny z parafii w Lipcach Reymontowskich i Słupi.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Lipce Reymontowskie, 2. Słupia, 3. Boguszyce, 4. Lubochnia, 5. Wysokienice, 6. ex aequo Żelazna i Rawa Mazowiecka (Niepokalanego Poczęcia NMP).

W kategorii lektor młodszy zgłosiło się aż 11 drużyn. Do finału diecezji zakwalifikowały się drużyny z parafii w Wysokienicach, Godzianowie i Rawie Mazowieckiej (św. Pawła od Krzyża).

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Wysokienice, 2. Godzianów, 3. Rawa Mazowiecka (św. Pawła od Krzyża), 4. Skierniewice (Miłosierdzia Bożego), 5. Nowe Miasto nad Pilicą, 6. ex aequo Lipce Reymontowskie i Żelazna, 7. ex aequo Skierniewice (Najświętszego Serca Pana Jezusa) i Słupia, 8. ex aequo Maków i Rawa Mazowiecka (Niepokalanego Poczęcia NMP).

W kategorii lektor starszy zgłosiło się 6 drużyn. Do finału diecezji zakwalifikowały się drużyny z parafii w Żelaznej i Wysokienicach.

Końcowa klasyfikacja: 1. Żelazna, 2. Wysokienice, 3. Maków, 4. Godzianów, 5. Żelechlinek, 6. Boguszyce.

W kategorii open zgłosiły się 4 drużyny. Do finału zakwalifikowała się drużyna z parafii w Lubani.

Końcowa klasyfikacja: 1. Lubania, 2. Boguszyce, 3. Żelazna, 4. Skierniewice (Miłosierdzia Bożego).

Turnieje finałowe we wszystkich kategoriach odbędą się 9 marca 2019 r. w Rawie Mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl