Turniej rodzinny w Rawie Mazowieckiej

7 CZERWCA 2016
admin

Boisko orlika podzielono wszerz na trzy mniejsze. Również bramki były zdecydowanie mniejsze niż typowe. Zawody piłki nożnej rozegrano w trzech kategoriach, w zależności od wieku dziecka: do 10, do 15 i powyżej 15 lat. Natomiast mecze siatkówki w dwóch – do 15 i powyżej 15 lat. Mecze prowadzili sędziowie mający stosowne uprawnienia.

W trakcie odbyła się aukcja pamiątek sportowych z podpisami znanych zawodników. Licytowano m.in. koszulkę i piłkę z podpisami Zbigniewa Bońka, niegdyś reprezentacyjnego piłkarza, obecnie prezesa PZPN, piłkę z podpisami siatkarzy i trenerów reprezentacji Polski w siatkówce czy koszulkę z podpisami mistrzyń Polski w siatkówce – zawodniczek Chemika Police. Zebrane pieniądze przeznaczono na organizację halowej wersji turnieju zimą.

– Zależy nam na tym, żeby organizować takie turnieje nie tylko latem. To wzmacnia relacje międzyludzkie. Przyjeżdżają tu ludzie z odległych miejscowości. Jest rodzina z Bydgoszczy, która uczestniczy od początku w każdym z turniejów. Najlepsi dostają puchary, ale nikt z uczestników nie opuszcza nas z pustymi rękoma. Każdy otrzymuje jakiś upominek – mówi o. Łukasz Nawotczyński CP, przeor klasztoru oo. pasjonistów w Rawie Mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.

Podobne