Szkoła Letnia – Wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką

11 CZERWCA 2021
ks. Kamil Goc

Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki działające przy Parafii Świętego Stanisława Kostki w Warszawie wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej ogłaszają nabór do udziału w ogólnopolskiej szkole letniej:Prawda, wolność solidarność – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat wraz nauczycielami historii lub religii.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie młodym ludziom postaci księdza Jerzego Popiełuszki oraz historii Polski w czasach komunizmu ze szczególnym uwzględnieniem fenomenu Solidarności. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli w części będą odbywały się osobno z zaangażowaniem specjalistów w danych dziedzinach. W trakcie szkoły letniej przewidziano zajęcia integracyjne, rekreacyjne, zwiedzanie miejsc historycznych, spotkania ze świadkami historii, pokaz filmowy, grę miejską i zwiedzanie Warszawy.

Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia na stronie: http://popieluszko.net.pl/blog/2021/05/04/wakacyjne-spotkania-z-ks-jerzym-popieluszka/