Synod w Diecezji Łowickiej – Biskup powołał doradców

20 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W piątek w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, wręczył dekrety osobom powołanym do roli doradcy w trwającym Synodzie. Diecezja Łowicka została podzielona na siedem rejonów (Sochaczew, Łowicz, Skierniewice, Żyrardów, Kutno, Łęczyca, Rawa Mazowiecka). Każdy rejon będzie zajmował się innym tematem życia Kościoła. Mówi ks. Roman Sękalski, sekretarz Synodu w Diecezji Łowickiej.

Tematy, które będą omawiane w poszczególnych rejonach:

Rejon łowicki: powołanie – Boży głos wołający człowieka, młodzi ludzie w Kościele

Rejon sochaczewski: współczesne peryferia, miłosierdzie- opcja na rzecz ubogich

Rejon kutnowski: wychowanie i nauka w dziele promocji osoby ludzkiej

Rejon żyrardowski: parafia: duchowni i świeccy w drodze do nieba

Rejon rawski: współczesne Areopagi: media, kultura i sztuka przestrzenie i narzędzia ewangelizacji

Rejon skierniewicki: człowiek, małżeństwo i rodzina – Drogi Kościoła

Rejon łęczycki: liturgia, sakramenty, Eucharystia – źródła wiary, nadziei i miłości oraz fundamenty budowania  wspólnoty Kościoła

Tekst i zdjęcia: Radio Victoria

Więcej na stronie: radiovictoria.pl