Symbole ŚDM w Rawie Mazowieckiej

16 WRZEśNIA 2015

Wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej i okolic zapraszamy serdecznie 30 września na peregrynację symboli ŚDM, Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Wydarzenie to wpisuje się w duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Symbole peregrynują po całym świecie i na kilka godzin zagoszczą także Rawie.

W godzinach porannych symbole nawiedzą rawskie szkoły. Natomiast główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 u Sióstr Misjonarek w Miasteczku Krwi Chrystusa na Chrustach. Następnie o godz.17.30 wyruszy procesja z symbolami ŚDM od Sióstr przez Osiedle ul. Kochanowskiego, Orzeszkowej, Żeromskiego, Tomaszowską w kierunku Dużego Kościoła, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana centralna msza św. dla całego miasta i dekanatu. Przewodniczyć jej będzie biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Po jej zakończeniu procesja z symbolami wyruszy w dalszą drogę do parafii Ojców Pasjonistów a potem, ok. 22.00 do Kaplicy na Sójczym Wzgórzu, gdzie odbędzie się nocne czuwanie.

Szczególnie zapraszamy na to wydarzenie młodzież, prosimy o udekorowanie trasy przejścia o wywieszenie flag o zabranie świec, lampionów.

Zapraszamy serdecznie do Rawy Mazowieckiej 30 września.

ks. Radosław Czarniak