Święto Pijarskich szkół Królowej Pokoju w Łowiczu

26 MAJA 2017

Pobyt w Maurzycach rozpoczął się od Mszy św. w zabytkowym drewnianym kościele. Po Eucharystii przyszedł czas na rozrywkę. Oblegane był grill, gdzie rodzice pilnowali, żeby kiełbaski i kaszanki były dobrze wypieczone. Smakosze skusili się na domowe wypieki. Dla każdego były darmowe lody.

Na scenie odbyły się występy klas pod hasłem: „Słoneczne piosenki”. Każda z klas, poczynając od pierwszoklasistów z podstawówki, a kończąc na licealistach, zaprezentowała utwory o lecie. Z tematyką występów harmonizowała aura. Ciepła, słoneczna pogoda była jakby na zamówienie.

Po części artystycznej nadeszła pora na zawody sportowe. Uczniowie podstawówki biegali na dystansie 300 metrów, gimnazjaliści i licealiści grali w siatkówkę. Oczywiście rozegrano także mecze piłkarskie. Całość wieńczyły zawody w przeciąganiu liny dla starszych klas. Rywalizowali chłopcy i dziewczęta. W ostatniej rundzie naprzeciw siebie stanęli uczniowie oraz nauczyciele wspomagani przez rodziców.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.