Święto patronalne Biskupa Ordynariusza

1 GRUDNIA 2016

W uroczystej Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Prezbiterium Łowickiego na czele z biskupami pomocniczymi Wojciechem Osialem i seniorem Józefem Zawitkowskim. Obecni także byli pracownicy kurii, władze miejskie i samorządowe, siostry zakonne, dziewice i wdowy konsekrowane, władze i alumni WSD w Łowiczu oraz przedstawiciele różnych instytucji, parafii, stowarzyszeń i szkół. Jako pierwsi przed liturgią słowa życzenia złożyli kapłani.

Homilię wygłosił dostojny Solenizant. Przed uroczystym błogosławieństwem życzenia złożyli przedstawiciele rożnych grup w diecezji. Było wiele ciepłych i życzliwych słów pod adresem bpa Andrzeja. Niektórzy w bardzo oryginalny sposób wyrazili życzenia, bo przez… śpiew.

Na sam koniec Solenizant podziękował wszystkim za dar wspólnej modlitwy, życzenia i dary, które jak wspomniał będą służyły dla dobra Diecezji .

zdjęcia: ks. Łukasz Antczak