Święto Chorągwi Łódzkiej Zhp

11 PAźDZIERNIKA 2017
admin
W Kutnie odbyło się Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP. Zgromadziło rekordową liczbę uczestników. Na kutnowskich szlakach spotkały się wszystkie pokolenia.
Przez 3 dni Kutno gościło harcerzy z całego województwa łódzkiego. Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. hm. Aleksandra Kamińskiego był gospodarzem największego zlotu harcerskiego w województwie, jakim jest Święto Chorągwi. Zaszczyt organizacji kutnowskim harcerzom przypadł po raz pierwszy i wywiązali się z zadania wzorowo. Przygotowywali się do zlotu przez rok.
Pierwszy raz w historii święta liczba uczestników przekroczyła 2 tys. Jak się okazało na końcowym apelu – wyniosła dokładnie 2009 osób. Trzeba podkreślić, że wydarzenie nie odbyłoby się bez wydatnej pomocy miasta, które w dużej mierze dofinansowało zlot i udostępniło miejskie obiekty. Stąd też hasło: „Harcerstwo rozkwita” nawiązujące do sloganu: „Kutno – miasto róż”. Swoją pomoc ofiarowały również Starostwo Powiatowe w Kutnie i gmina Kutno oraz sponsorzy. Należy pamiętać, że ZHP jest organizacją non profit, która nie kieruje się osiągnięciem zysku.
Zlot oficjalnie rozpoczął się w piątek 15 września na pl. Piłsudskiego. Uświetnił go pokaz teatru ognia. Baza święta umiejscowiona była przy Szkole Podstawowej nr 9. Wokół placówki powstało pole namiotowe. W sobotę od rana zorganizowano specjalne zajęcia na 6 trasach – zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej, wędrowniczej, instruktorskiej i seniorskiej. Stopień trudności różnił się w zależności od wieku uczestników. Idąc w patrolach, harcerze poznawali miasto, przy okazji rywalizowali między sobą, zaliczając poszczególne punkty na trasach.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

 

Podobne