Święcenia kapłańskie w diecezji łowickiej

1 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 30. maja dwóch diakonów z WSD w Łowiczu przyjęło sakrament kapłaństwa z rąk bpa Andrzeja F. Dziuby. Nowo wyświęconymi kapłanami diecezji łowickiej są: ks. Piotr Paweł Zieliński z parafii Świętych Pawła i Jana w Mikołajewie oraz ks. Damian Wiśniewski z parafii św. Floriana w Nowem.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup ordynariusz diecezji łowickiej.

-I oto liturgia słowa dnia dzisiejszego próbuje nam przybliżyć bogactwo zadań, które nowi prezbiterzy mają otrzymać. „Idźcie i głoście” – mówił Jezus Chrystus, żegnając się z apostołami przed swoim powrotem do Ojca. Idźcie i głoście orędzie zbawcze Boga. Idźcie i stańcie się tymi, którzy będą to orędzie słowa uobecniać. (…) A Bóg dzisiaj powie wam: „Oto kładę moje słowo w twoje usta”. Będziecie przemawiać słowem danym przez Boga waszą ludzką, ułomną rzeczywistością – mówił w homilii do neoprezbiterów biskup ordynariusz.

Wśród zadań, jakie stoją przed nowymi kapłanami, bp Dziuba wymienił także sprawowanie sakramentów oraz posłuszeństwo wobec przełożonych. W dalszej części homilii bp ordynariusz życzył nowo wyświęconym księżom silnej wiary i wytrwałości w posłudze kapłańskiej  -Bądźcie roztropnymi, ale zawsze dobrymi pasterzami, wpatrując się we wzór Jezusa Chrystusa – mówił biskup łowicki.

Po Eucharystii neoprezbiterzy podziękowali wszystkim, którzy wspierali ich na drodze do kapłaństwa.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia oraz filmy: ks. Łukasz Antczak