Święcenia diakonatu

25 MAJA 2020
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 23. maja trzech kleryków z łowickiego seminarium przyjęło święcenia diakonatu. Deklarację posłuszeństwa ordynariuszowi oraz życia w czystości przyjął od alumnów bp pomocniczy diecezji łowickiej – Wojciech Osial.

W tym roku do grona diakonów dołączyli: Artur Kosiorek z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, Adam Łukaszewicz z parafii pw. św Marii Magdaleny w Leźnicy Małej oraz Hubert Siepert z parafii pw. św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy w Bednarach.

W homilii bp Osial przypomniał jakimi cechami powinien wyróżniać się diakoni: -Bo diakoni, według nauki Kościoła, powinni odznaczać się takimi cechami: miłość bez obłudy, troskliwość o chorych i biednych, powaga pełna pokory, czystość bez skazy i przestrzeganie duchowej karności. W obyczajach ma jaśnieć zachowywanie przykazań, aby czystość życia pociągała innych do naśladowania. -mówił bp Wojciech.

W dalszej części homilii celebrans odwołał się ewangelii, wybranej przez alumnów specjalnie na tę uroczystość: -Kapłaństwo to służba. Wasze życie to obumieranie ziarna. Oznacza to, że całe wasze życie musi być na wzór ofiary krzyża -mówił do alumnów bp Osial.

Na zakończenie mszy św. nowo wyświęceni diakoni podziękowali biskupowi Wojciechowi oraz wszystkim, którzy wspierali ich podczas przygotowań do tej ważnej uroczystości.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia oraz filmy: ks. Łukasz Antczak