Święcenia Diakonatu

28 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W łowickiej bazylice katedralnej bp Wojciech Osial wyświęcił na diakona Tomasza Szcześniaka, alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Obrzęd święceń odbył się podczas uroczystej Mszy św. 26 maja. Tomasz pochodzi z parafii św. Marcina w Osmolinie. Złożył przysięgę życia w celibacie oraz posłuszeństwa biskupowi ordynariuszowi.

W Eucharystii uczestniczyli najbliższa rodzina diakona, dalsi krewni i znajomi. Mszę św. koncelebrowali przełożeni WSD z rektorem ks. Sławomirem Wasilewskim oraz inni kapłani, w tym proboszcz parafii w Osmolinie ks. Grzegorz Kucharewicz.

– Pan Bóg ciebie wybiera! Pan Bóg chce ciebie teraz, tutaj. Chce ciebie jako diakona i chce ciebie za rok jako kapłana. To nie jest przypadek, że tutaj jesteś. To jest powołanie twoje, które w ciągu ostatnich lat odkrywasz i na które z wiarą Panu Bogu odpowiadasz – mówił bp Osial, zwracając się bezpośrednio do kandydata.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Święcenia Diakonatu