Światło wyczekiwane

21 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Tradycja została zachowana. Ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego kolejny raz dotarł w różne zakątki świata, w tym także do parafii, instytucji i domów w diecezji łowickiej. Posłańcami betlejemskiego ognia byli harcerze, którzy roznoszą go od 1991 roku. Druhowie ogień otrzymali w III niedzielę Adwentu w łódzkiej archikatedrze.

Przekazanie płomienia nastąpiło podczas wieczornego nabożeństwa światła, któremu przewodniczył bp Marek Marczak.

Ogień z miejsca narodzenia Zbawiciela w niedzielę 18 grudnia trafił m.in. do parafii św. Barbary w Głownie. Harcerze przekazali go wiernym podczas Mszy św. o godz. 11.

Symboliczne światło w świątecznej przestrzeni miasta – Domku św. Mikołaja – odebrał prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. Przekazując ogień, Liwia Marczak, komendant Hufca ZHP Skierniewice, przypomniała, że tegoroczna akcja przebiega pod hasłem: „Światło dla Ciebie”.

Światło otrzymali także bp Andrzej F. Dziuba, łowiccy kapłani i włodarze. Przekazanie odbyło się w sali barokowej łowickiego muzeum, podczas Powiatowo-Miejskiej Wigilii. Na spotkanie w Łowiczu płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przyniosła druhna Dorota Blus z Hufca ZHP Łowicz.

Światełko pokoju dotarło także do rawskich, żyrardowskich, sochaczewskich i kutnowskich parafii.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: lowicz24.eu

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl