Środa Popielcowa

17 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj rozpoczynamy okres przygotowania do święta Zmartwychwstania Pańskiego. Wierni na całym świecie podczas mszy św. uczestniczą w obrzędzie posypania głowy popiołem, który zastępuje akt pokuty. Jest to zewnętrzny znak rozpoczęcia czasu postu i pokuty.

Ze względu na trwający stan pandemii posypanie głów popiołem odbywa się zgodnie z zaleceniami Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Tak też jest i w naszej diecezji – m.in. w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Mszy o godz. 10:00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Józef Petrynowski. W homilii celebrans podkreślił, że do zbawienia konieczne jest uznanie swoich grzechów, ponieważ Jezus chce zbawić właśnie grzeszników.

Dzisiaj w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu msze św. odprawiane będą jeszcze o godz. 16:00, 17:00 i 18:00.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński