SPOTKANIE OSÓB KONSEKROWANYCH W KATEDRZE ŁOWICKIEJ

3 LUTEGO 2012
2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W ten sposób cały Lud Boży przeżywa na nowo to, co wydarzyło się w świątyni Jerozolimskiej – Maryja wraz z Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów.
W 1997 r. Jan Paweł II właśnie w to święto ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu.
W 2012 r. hasłem XVI Dnia Życia Konsekrowanego są słowa: „Życie konsekrowane w Kościele, naszym domu”. Nawiązuje ono do hasła roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem”.
Z tej okazji, w katedrze łowickiej Biskup Andrzej F. Dziuba odprawił uroczystą Mszę św., w której wzięli udział przedstawiciele wspólnot zakonnych męskich i żeńskich z naszej diecezji, a także przedstawiciele indywidualnych form życia konsekrowanego: wdowy konsekrowane, kandydatka na dziewicę konsekrowaną i kandydat do życia pustelniczego. W homilii biskup ordynariusz wskazał na teologiczne i praktyczne aspekty życia konsekrowanego, stwierdzając, że bez niego Kościół byłby o wiele uboższy. Przedłużeniem świętowania była agapa w sali audiowizualnej Domu Biskupiego.