Spotkanie opłatkowe wolontariuszy ŚDM z łowickimi biskupami i koordynatorami

9 STYCZNIA 2017

– Nie bójcie się! Przed wami dużo pracy, ale jeśli tu jesteście to znak, że wspólnota, którą zawiązaliście podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży jest dla was ważna – tymi słowami bp Andrzej F. Dziuba przywitał Młodych w swoim domu.

W sobotę 7 stycznia w Łowiczu odbyło się spotkanie opłatkowe Młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Choć podczas letnich wydarzeń zaangażowanych było ok. 1 000 osób w sobotę w katedrze na Eucharystii spotkała się grupa ok. 40 osób. Ta mała „trzódka” przybyła do swojego pasterza, by podzielić się z nim radością z narodzenia Pana, a także powspominać lipcowe wydarzenia.

Po Mszy świętej wszyscy udali się do domu biskupa, gdzie ks. Tomasz Staszewski – vice koordynator ŚDM odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa, a następnie wszyscy złożyli sobie życzenia. W imieniu młodzieży głos zabrała Olga Ciechańska. – Życzę nam wszystkim, by Boże Narodzenie było za każdym razem kiedy spotykamy drugiego człowieka i by Jezus podarował nam wygodne buty utkane z wiary, miłości i nadziei, tak żeby każdy mógł wstać i działać, bo mamy razem dużo do zrobienia.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego kolędowania, zdjęć, rozmów o tym, co było i co jeszcze przed młodym Kościołem diecezji łowickiej. A przed nimi spore wyzwanie – stworzenie Diecezjalnego Centrum Ewangelizacyjnego „Horeb”. To długa droga, ale widząc odwagę tych młodych ludzi, roztropność i mądrość księży oraz Światło bijące ze stajenki jest nadzieja na wspaniałe

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa niedzielnego”

Więcej informacji na stronie lowicz.gosc.pl