Spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół w WSD w Łowiczu

5 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu 4 stycznia odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół z terenu diecezji łowickiej.

Szefowie placówek oświatowych przybyli na zaproszenie ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby. Wśród uczestników spotkania byli m.in. mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska, Irena Lesiak, dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty Łodzi, Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, i Małgorzata Wrzodak, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach, a także bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, i ks. Wiesław Wronka, wikariusz generalny, a zarazem szef Wydziału Nauki Katolickiej kurii łowickiej. Gości powitał ks. Sławomir Sobierajski, referent tego wydziału.

Składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem poprzedziło przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Wstawili je uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu im. Władysława Grabskiego. Młodzież przygotowali do występu katecheci Jolanta Karczewska i Wojciech Czapnik.

– Życzę państwu, żebyście ten nowy rok przeżywali z Bożym błogosławieństwem, abyście mieli w nim wiele satysfakcji i abyście byli wierni etosowi nauczyciela, który nie zostawia uczniów w potrzebie – mówił ordynariusz. Uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie najnowszą książkę bp. Dziuby „Matka Boża z Damaszku”. Po podzieleniu się opłatkiem udali się na agapę do seminaryjnego refektarza.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl

Podobne