Spotkanie opłatkowe dla osób samotnych w Rawie Mazowieckiej

20 GRUDNIA 2015
admin

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił ks. Jakub Świerczyński, miejscowy wikariusz, a koncelebrował ks. Jarosław Wypchło, diecezjalny duszpasterz głuchoniemych. Przed Eucharystią spowiadał w języku migowym.

– Rozgrzeszenia osobie niesłyszącej udzielić może również kapłan, który nie zna języka migowego. Jeśli taka osoba potrafi pisać, wypisuje swoje grzechy na kartce. Ksiądz ma obowiązek ją zniszczyć – mówi ks. Wypchło.

Zanim wszyscy zasiedli za stołem z wigilijnymi potrawami, połamali się opłatkiem i zaśpiewali kolędę. – Każdemu tu z obecnych, często w swoim trudzie i chorobie osamotnionym, składam życzenia, którymi niech będzie zapewnienie, że Boża Dziecina, która narodzi się w Betlejem, narodzi się i także w naszych domach. Niech ten dobry wieczór Bożego Narodzenia przyjdzie do naszych serc. Nie lękajmy się zatem kierować do Jezusa słów, o których mówi Rok Miłosierdzia: „Jezu! Ufam Tobie” – mówił gospodarz miejsca ks. Bogumił Karp, dziekan rawski.

Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal dziękując za zaproszenie, odwdzięczył się prezentem – symboliczną bombką. Przekazał ją Annie Milczarek z parafialnej Caritas. To ona zainicjowała 8 lata temu wigilię dla osób samotnych przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Łowickiego”.

Podobne