Spała. XXX Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

21 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W Centralnym Ośrodku Sportu i Przygotowań Olimpijskich sportowcy seniorzy, obecni mistrzowie i przyszłe pokolenia medalistów z całej Polski odbyli noworoczne spotkanie.

Spała od lat jest ogólnopolskim ośrodkiem sportu. Tu trenują, odpoczywają i przygotowują się do najważniejszych zawodów sportowcy z całego kraju, z różnych dziedzin sportu. Tutaj także odbywają się ważniejsze spotkania rodziny sportowej. Mistrzowie seniorzy, aktualni medaliści i przyszłe pokolenia sportowców spotykały się w nowym roku, by jeszcze w świątecznej atmosferze, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach na najbliższe tygodnie i wymienić doświadczeniami, radami, marzeniami przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Wśród licznie zgromadzonych gości zasiadali politycy, samorządowcy, kapłani na czele z bp. Marianem Florczykiem i ordynariuszem diecezji łowickiej bp. Andrzejem F. Dziubą, który z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego otrzymał medal okolicznościowy 100 – lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego za podtrzymywanie tradycji opłatkowych spotkań w Spale oraz wspieranie sportowców i ich działań modlitwą.

Spotkanie umilił występ przedszkolaków z jednej z pajęczańskich placówek oraz kolędowanie w wykonaniu zespołu „Cekinki”.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne