Sochaczew. Patriotycznie z dziadkami

27 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W diecezjalnym Przedszkolu im. Świętych Aniołów Stróżów celebrowano święto babć i dziadków. Patriotyczna odsłona przypadła do gustu seniorom i pozwoliła dzieciom na poznanie przeszłości.

Niecodzienną odsłonę święta dziadków przygotowali wychowawcy i przedszkolaki z diecezjalnego Przedszkola im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie. Wraz z zaprzyjaźnionym animatorem Jasiem Pociechą zarówno maluchy, jak i ich dziadkowie wybrali się w podróż do przeszłości.

Wędrując po przeszłości, przedszkolaki prosiły swoich dziadków o przypomnienie historii ich poznania się, miłości. Pomogły w tym tańce i piosenki z lat młodości dziadków.

Wspólna zabawa cieszyła się zainteresowaniem wnuków i dziadków, którzy przyznali, że rzadko kiedy mają okazję do tańca, zwłaszcza z wnukami. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy przed obrazem Pani Jasnogórskiej i wzajemnego zawierzenia dziadków i wnuków. Celebrowanie Dnia Babci i Dziadka nie mogło obyć się bez ciasta i herbaty, przy której nie milkły rozmowy o wnukach, wspomnienia z młodości i dyskusje, kto bardziej kocha swoich dziadków.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne