Śluby wieczyste u Apostolinek

1 LIPCA 2013
admin

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła w parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny śluby wieczyste czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyła siostra Alicja Świerczek, apostolinka. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyło kilkunastu kapłanów, współsiostry z kraju i zagranicy, rodzina siostry Alicji, a także rzesza wiernych z diecezji.

– Dziś siostrze Alicji Pan mówi: „Jesteś błogosławiona, bo uwierzyłaś tak, jak Maryja”. I to na twojej ofierze Chrystus będzie dziś budować Kościół – mówił kaznodzieja, który – nawiązując do Ewangelii mówiącej o tym, za kogo ludzie uważają Jezusa – zachęcał wszystkich zebranych, by tego pytania skierowanego do siebie nie zostawiali bez odpowiedzi. W dalszych zaś słowach wyjaśniał uczestnikom liturgii prawdę związaną z pójściem za Chrystusem. – Jest to niebezpieczne wezwanie, bo idąc po Jego śladach, nie ominie się Golgoty. Ale to nie jest smutna wiadomość, bo Bóg chce nas przygotować do życia – przekonywał kaznodzieja.

Po złożonych ślubach, które poprzedziła modlitwa do Ducha Świętego, siostra Alicja podpisała się pod ich treścią, potwierdzając, że chce im być wierna do końca życia. Tym samym zawierzyła całe swoje życie Chrystusowi, czyniąc z niego dar dla wszystkich powołań w Kościele. – Uczestnictwo w tej uroczystości było dla mnie wielkim przeżyciem duchowym – powiedziała Anna Zarębska. Po Mszy św. siostra Alicja przed kościołem przez długi czas przyjmowała gratulacje i życzenia.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Podobne