Słowo Biskupa Ordynariusza i Biskupa Pomocniczego z prośbą o modlitwę za śp. ks. bpa Józefa Zawitkowskiego

30 PAźDZIERNIKA 2020
ks. Kamil Goc

Łowicz, dnia 30 października 2020 roku

L. dz. 1730/2020

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,

Drodzy Diecezjanie,

W związku ze śmiercią Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej seniora, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, aby w każdej parafii została sprawowana Msza święta w intencji Zmarłego Biskupa o łaskę wiecznego wpatrywania się w miłosierne Oblicze Zbawiciela.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację pandemii, najprawdopodobniej wiele osób nie będzie miało możliwości osobistego pożegnania się ze Zmarłym podczas uroczystości pogrzebowych, o terminie których poinformujemy w możliwie jak najszybszym czasie. Dlatego tym bardziej prosimy, zarówno kapłanów, jak  i  wiernych świeckich, o duchową łączność w nadchodzących dniach: w  wezwaniach modlitwy powszechnej na Mszy świętej, intencjach modlitwy różańcowej czy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w modlitwie indywidualnej.

Niech Matka Boża, której Zmarły Biskup wiernie służył w duchu swojego biskupiego zawołania Servus et Filius Ancillae (Sługa i Syn Służebnicy), będzie dla Niego Orędowniczką u swojego Syna w Niebie.

Na modlitewne wołanie o Miłosierdzie Boże dla Zmarłego Biskupa Józefa, udzielamy pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA

+ WOJCIECH OSIAL