Skierniewice. Wieczór oryginałów

21 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Wieczór oryginałów, ale też niespodzianek, zaskoczeń, wzruszeń, małych-wielkich cudów. Umocnienia w wierze, przyjaźni i współpracy w Boże imię. Zakończenie peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa to początek kolejnych działań podejmowanych w Polsce – w diecezji łowickiej i we Włoszech – w diecezji Foligno.

Spotkania wokół relikwii bł. Carla Acutisa przyjmowały różną formę. W Skierniewicach miały swoją sportową odsłonę. Młodzież włoska i polska rywalizowała na boisku, ścigała się „w drodze po świętość”.

Rywalizacja na boisku przełożyła się na jedność w modlitwie. Ta trwała od południa w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Kolejne grupy parafialne za wstawiennictwem błogosławionego prosiły za swoimi dziećmi, wnukami, rodzinami, uczniami, podopiecznymi.

Centralnym punktem peregrynacji była Eucharystia, której przewodniczył bp Wojciech Osial. Homilię wygłosił ks. Giovanni, który wskazywał na trwanie w modlitwie, przyjaźni, obecności przy drugim człowieku.

Diecezja łowicka i Foiligno współpracują ze sobą od 2016 r. – Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Znak jedności, wsparcia, obecności i wzajemnej modlitwy od tego wieczoru będzie widoczny w relikwiach bł. Carlo.

Włoscy biskupi zdecydowali o podarowaniu diecezji łowickiej relikwii pierwszego stopnia (włosów błogosławionego). Te same relikwie, w bardzo podobnym relikwiarzu, będą też należeć do duszpasterstwa młodych w Foligno.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl