Sakrament bierzmowania młodzieży w Miedniewicach

12 CZERWCA 2017
admin

W słowie skierowanym do młodzieży bp Wojciech tłumaczył, jak wygląda świadome i dojrzałe bycie świadkiem Chrystusa. Zachęcał, by zaprzyjaźnić się z Jezusem i w pełni realizować Jego wolę.

– Dojrzały świadek Chrystusa musi iść pod prąd. Kiedy cały świat idzie w jedną stronę, przytłoczony hałasem, pokusami, złem, my mamy iść w drugą stronę. To świadczy o dojrzałości i zaprzyjaźnieniu się z Chrystusem – tłumaczył biskup. – Najdłuższa droga we wszechświecie to nie droga z Ziemi na Marsa lub Księżyc, to droga z rozumu do serca. Można wierzyć w Pana Boga, można przychodzić do kościoła, wiedzieć, że Bóg nas kocha, ale trzeba to jeszcze przyjąć w sercu. Bez tego, nasza wiara jest słaba. Idźcie pod prąd i stańcie się przyjaciółmi Jezusa – prosił bp Osial.

W obecności Matki Bożej Świętorodzinnej, prawie 50 osób przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Proboszcz parafii a zarazem kustosz sanktuarium o. Krzysztof Oniszczuk zapewnił biskupa, że młodzież ma świadomość, jak wielki dar przyjmie. Po dialogu potwierdzającym dobre przygotowanie młodych, biskup z radością udzielił im sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne