Rozgrywki halowe już za nami

24 KWIETNIA 2016

O godz. 9.00 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się 6 lutego w Rawie Mazowieckiej u oo. Pasjonistów. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Piątek, Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, Świętego Ducha w Łowiczu oraz Góra Świętej Małgorzaty (zgodnie z regulaminem za parafię Św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, która odpowiednio wcześniej wycofała się z rozgrywek). Grupa B to zespoły z parafii: Bełchów, Żelazna, Witonia, Międzyborów oraz gościnnie Reprezentacja Księży.

Do półfinałów awansowały: Łowicz i Żyrardów oraz Bełchów i Żelazna. W pierwszym meczu półfinałowym między Łowiczem a Żelazną walka była zacięta do ostatniego gwizdka, gdzie padł remis 0:0 i o wszystkim decydowały rzuty karne, które to drużyna z Łowicza wygrała 3:2. Drugi półfinał zakończył się skromnym zwycięstwem Bełchowa nad Żyrardowem 1:0.

Mecz o 3. miejsce był bardzo zacięty i na wysokim poziomie. I tu lepsza okazała się parafia w Żelaznej wygrywając z parafią z Żyrardowa 2:1.

Mecz finałowy to rywalizacja obrońców tytułu (Łowicz) z pretendentami (Bełchów). Finał wygrała parafia z Bełchowa, pokonując Łowicką parafię Świętego Ducha 3:0. Tym samym parafia w Bełchowie została Mistrzem Diecezji zdobywając Puchar Biskupa w kategorii „OPEN”.

Piękną atmosferę i przyjazny klimat turnieju podkreślił także mecz pokazowy pomiędzy Księżmi a Samorządowcami z Łowicza.

A oto ostateczny wynik finałów:

1. Parafia Bełchów – Puchar Biskupa Łowickiego
2. Parafia Świętego Ducha w Łowiczu – Puchar Wojewody Łódzkiego
3. Parafia Żelazna – Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice
4. Parafia Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie – Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego
5. Parafia Piątek – Puchar Starosty Skierniewickiego
6. Parafia Międzyborów – Puchar Posła na Sejm Grzegorza Wojciechowskiego
7. Parafia Witonia – Puchar Euro-Posła do PE Janusza Wojciechowskiego
8. Parafia Góra Św. Małgorzaty – Puchar Senatora Rafała Ambrozika
9. Reprezentacja Kapłanów Diecezji Łowickiej– Puchar Proboszcza ks. Andrzeja Sałkowskiego
10. Parafia Boczki – nie stawiła się na finał

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:

Najlepszy Strzelec – nagroda redakcji” Gościa Niedzielnego” – Daniel Wasiak z Bełchowa

Najlepszy Bramkarz – Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Kutno – Piotr Rusinowski z Żelaznej
Najlepszy Piłkarz – Nagroda Radia Victoria – Sebastian Sumiński z Łowicza

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali:
JE Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, Proboszcz parafii w Żelaznej
ks. Andrzej Sałkowski, Proboszcz Strzegociński ks. Zbigniew Strzałkowski, p. Jarosław Chęcielewski – I Wiceprezydent Miasta Skierniewice, p. Tadeusz Grotkowski – Wicestarosta Skierniewicki, p. Grzegorz Wojciechowski – Poseł na Sejm RP, p. Rafał Ambrozik – Senator RP, p. Marcin Kosiorek (doradca Wojewody Łódzkiego), p. Ewa Milczarek – prezes OSiR-u oraz przedstawiciele firm sponsorujących Turnieje Finałowe XII GP Diecezji Łowickiej.

Bardzo dziękuję za bezcenną i nieocenioną pomoc w organizacji: Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Sałkowskiemu wraz z parafianami i Panu Prezydentowi Krzysztofowi Jażdżykowi oraz
p. Michałowi Wieczorkowi.

Dla Mnie jako diecezjalnego duszpasterza sportowców diecezji łowickiej, była to pierwsza edycja rozgrywek, którą organizowałem. Dlatego warto pamiętać o swoim poprzedniku – ks. Łukaszu Antczaku, który zajmował się rozgrywkami od samego początku. Ks. Łukasz otrzymał pamiątkowy grawerton. I jeszcze raz dziękuję także i jemu za zajmowanie się diecezjalnymi Grand Prix w latach 2005-2015.

ks. Sebastian Antosik – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców
Zdjęcia – ks. Łukasz Antczak

Więcej zdjęć do obejrzenia na serwerze