Rocznica urodzin bp. Alojzego Orszulika

23 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 21 czerwca przypadła 92. rocznica urodzin bp Orszulika.

Po Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba wraz z ks. Adamem Matysiakiem, ekonomem diecezjalnym, oraz siostrami misjonarkami Krwi Chrystusa modlili się przy sarkofagu śp. bp. Orszulika, dziękując za jego posługę.

– Podczas posługi w Łowiczu bp Alojzy Orszulik wiele razy podkreślał, swoje związanie, poślubienie z tą diecezją. Ufam, że te jego zaślubiny trwają dalej. Chcieliśmy mu powiedzieć, że my na owocność tych zaślubin nadal bardzo mocno czekamy – mówi bp Andrzej F. Dziuba. Hierarcha podkreślał, że jest, za co dziękować pierwszemu pasterzowi.

Ordynariusz łowicki wyznał także, że wejście 21 czerwca do katedry było dla niego także przypomnieniem dnia swoich święceń, które miały miejsce dokładnie 45 lat temu. – Kiedy tam stanąłem i popatrzyłem na ołtarz, gdzie szafuję świeceniami prezbiteratu, przypomniały mi się moje święcenia w katedrze w Gnieźnie, których udzielił mi kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. To było moje spotkanie z dwoma katedrami. Katedrą święceń kapłańskich i katedrą święceń biskupich – wyznał.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa