Rocznica powstania Diecezji Łowickiej

5 KWIETNIA 2016

W tym roku Zwiastowanie Pańskie obchodzone było w pierwszy dzień po oktawie Wielkiej Nocy ze względu na przypadający 25 marca Wielki Piątek.

Wieczornej Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Sprawował Eucharystię w intencji Kościoła łowickiego. W czasie liturgii wprowadził do Katedralnej Kapituły Łowickiej nowych kanoników – ks. dr. Zbigniewa Przerwę, ojca duchownego WSD w Łowiczu, i ks. dr. Bogdana Zatorskiego, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha i św. Barbary w Kompinie. Obaj kapłani zostali kanonikami honorowymi.

Do grona kanoników gremialnych z rzędu kanoników honorowych bp Dziuba przeniósł członków kapituły bp. dr. dab. Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej, i ks. Jana Pietrzyka, proboszcza parafii pw. św. Jakuba Ap. w Skierniewicach.

Bp Osial złożył homagium bp. Dziubie. – Pasterzu diecezji! W imieniu wszystkich nowych kanoników gorąco dziękuję za to wyróżnienie. Przyjmujemy je z pokorą i z pełną świadomością, że to wyróżnienie nas zobowiązuje do gorliwej pracy dla diecezji i całego Kościoła powszechnego – mówił bp Osial.

Tekst dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.