Relikwie bł. José Luisa Sáncheza del Río w Budziszewicach

18 CZERWCA 2013
admin

W sobotę 22 czerwca w kościele w Budziszewicach odbędzie się Msza św. przy relikwiach José Luisa Sáncheza del Río. Dzień wcześniej obejrzeć będzie można film o męczenniku.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach zaprasza na peregrynację relikwii bł. José Luisa Sáncheza del Río. W sobotę 22 czerwca o 19.00 w kościele parafialnym przy relikwiach odprawiona zostanie Msza św.

José Luis Sánchez del Río został wyniesiony na ołtarze 20 listopada 2005 r. w grupie 13 męczenników meksykańskich, którzy ponieśli śmierć za wiarę w latach 1927-1931, podczas religijnych prześladowań Kościoła. José Luis, umierając, miał niespełna 15 lat. Wcześniej torturowany nie wyrzekł się wiary w Boga.

Już w piątek 21 czerwca o 20.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach wyświetlony zostanie film „Cristiada”. Zrealizowany na faktach, w gwiazdorskiej obsadzie, opowiada o powstaniu katolickiego ruchu „cristeros” przeciwko masońskiemu rządowi Meksyku w II połowie lat 20. ubiegłego wieku. Film przedstawia również scenę śmierci José Luisa Sáncheza del Río, gdy zdarto mu nożem skórę ze stóp i pędzono na piechotę na miejscowy cmentarz. Tam został powieszony i dobity strzałem z pistoletu.

Oficjalny zwiastun filmu.

Podobne