Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży on-line z Katechezą 2.0

11 LUTEGO 2021
ks. Kamil Goc

Wydział Duszpasterstwa i Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu informuje o Rekolekcjach wielkopostnych dla młodzieży on-line z Katechezą 2.0:

„Jak zadbać o stan ducha młodych ludzi?

Zwykle tę funkcję pełnił okres Wielkiego Postu i rekolekcje organizowane praktycznie w każdej parafii w Polsce. Niestety na dzień dzisiejszy w tym roku obostrzenia sanitarne uniemożliwiają młodym ludziom udział w tego typu wydarzeniach.

“Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” to nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Fundacja (znana między innymi z programu wsparcia katechetów “Katecheza 2.0”) przygotowuje interaktywne wydarzenie on-line będące alternatywną formą rekolekcji na czas “lockdownu” i nauczania zdalnego. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca w formie zdalnej. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które będą mogli udostępnić uczniom. Materiały w angażujący sposób przygotowują młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych oraz pomogą odnaleźć w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Wydarzenie odbędzie się na platformie www.katechezadwazero.pl w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii.

Na udział w “Wielkopostnych Rekolekcjach On-line z Katechezą 2.0” można się zapisać na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021

Fundacja “Wypłyń na Głębię” w oparciu o swoje doświadczenie w organizowaniu wydarzeń ewangelizacyjnych, jak i prowadzeniu nauki zdalnej postanowiła, że w tym roku przygotowuje młodzieżowe rekolekcje wielkopostne w formie zdalnej – dostosowanej do obecnych realiów.

Pierwsze szczegóły na temat  “Rekolekcji Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” znajdują się poniżej:

• Skierowane są do uczniów w wieku od 13 do 19 lat

Forma i treść będzie dostosowana do młodzieży szkolnej

• Odbędą się zdalnie w dniach 22-24 marca 2021 r.

Rekolekcje będą przebiegać w całości on-line w marcu 2021 za pośrednictwem naszego serwisu

• Wystąpi m. in. ks. Jakub Bartczak

Pierwszym prelegentem jest wspaniały kapłan i raper – Ks. Jakub Bartczak (zobacz jeden z wielu teledysków)

• Rekolekcje będą DARMOWE

Za udział szkoły, parafii lub udział indywidualny każdy będzie mógł dokonać on-line dobrowolnej ofiary na rzecz rozwoju i kolejnych projektów ewangelizacyjnych organizowanych przez Fundację “Wypłyń na Głębię”

• Nagrania wideo na potrzeby rekolekcji odbędą się również w Ziemi Świętej!

Obecnie Izrael jest miejscem niedostępnym dla pielgrzymów i turystów. Rekolekcje on-line w łączności z Ziemią Świętą będą szczególnie atrakcyjne dla młodzieży,ukazując miejsca w których dokonywały się kluczowe wydarzenia w historii Zbawienia.

O szczegółach wydarzenia autorzy informują na bieżąco za pomocą newslettera do którego można zapisać się klikając w link: http://bit.ly/fwng-newsletter lub na stronie www.katechezadwazero.pl

Każdy z Państwa może zgłosić wstępną chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii na stronie www.katechezadwazero.pl/rekolekcje2021

“Zachęcamy również do zapisania się do naszego newslettera oraz założenia konta w naszym serwisie katechezadwazero.pl aby korzystać z materiałów dydaktycznych służących nauczaniu religii w szkołach.” – mówią twórcy programu.

Jednocześnie Fundacja zwraca się z uprzejmą prośbą o WSPARCIE modlitewne tego wydarzenia.