Rekolekcje dla dorosłych w „Księżówce” w Zakopanem

9 STYCZNIA 2017

Rekolekcje odbywać się będą w terminie od 29 stycznia do 30 kwietnia 2017 r. Więcej informacji na stronach: www.ksiezowka.zakopane.pl oraz www.rekolekcje-dla-doroslych.webnode.com.

W tym roku będziemy organizować kolejne tury rekolekcji. Rekolekcje będą poruszać tematy o Ojcach Pustyni, Matce Bożej, św. Janie Marii Vianneyu, św. O. Pio. Będzie kurs pisania ikon, spotkanie z psychologiem i nauka czytania Pisma Świętego.

Rekolekcje dotyczące pisania ikon zakładają bardzo dużo modlitwy – kontemplacja, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Sakrament spowiedzi na początku rekolekcji. Pisanie ikony pod kierunkiem doświadczonego kapłana.

Sesje weekendowe zakładają konferencje tematyczne przeplatane modlitwą, adoracją Najświętszego Sakramentu. Jest sakrament pokuty, codzienna Eucharystia, możliwość rozmów indywidualnych z Księżmi Rekolekcjonistami. Kapłani prowadzący rekolekcje pochodzą z różnych diecezji w Polsce:

Ks. Lesław Mirek – dyrektor Księżówki ‘Rachunek sumienia według Ojców Pustyni’

Ks. Krzysztof Lisewski, diecezja wiedeńska, biblista, wykładowca j. hebrajskiego w Heiligenkreuz, ‘Jak czytać Pismo Święte, aby trwale zmieniało nasze życie’

O. Eugeniusz Maria Lorek, Zakon Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego, rektor sanktuarium św. O. Pio na Górce Przeprośnej pod Częstochową, ‘Duchowość Ojca Pio a nasze życie’ oraz ‘Ojciec Pio – cierpienie a miłość’

Ks. Krzysztof Czapla, Zakon Pallotynów, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego przy sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem, „Niepokalane Serce Maryi – naszym ratunkiem”

O. Mateusz Hinc OFMCap, psycholog, psychoterapeuta, ‘Formacja ludzka w życiu chrześcijanina’

Ks. Stanisław Zioła, archidiecezja opolska, założyciel opolskiej szkoły pisania ikon Theothocos, ‘Pisanie ikony – kontemplacja Oblicza Chrystusa’

Ks. Tomasz Nowak, archidiecezja częstochowska, kustosz sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach pod Częstochową, ‘Jak zbudować osobistą relację z Bogiem na wzór życia św. Jana Marii Vianneya’