Rekolekcjach Ruchu Światło – Życie I. i II. stopnia w Słomczynie

1 SIERPNIA 2013

Jesteśmy młodymi ludźmi z diecezji łowickiej, którzy swoje wakacje spędzają na rekolekcjach Ruchu Światło – Życie I i II stopnia w Słomczynie. Nasze refleksje skupiają się wokół tajemnic różańca świętego. Turnus trwa w dniach 17 lipca – 2 sierpnia. Naszymi moderatorami są ks. Grzegorz Gołąb i ks. Bogumił Bartlewski. Zgromadzili oni 45 owieczek, trzy piękne animatorki, a także trzech kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Reprezentujemy takie miejscowości jak: Sochaczew, Skierniewice, Domaniewice, Kutno, Nowe Miasto nad Pilicą, Żyrardów, Łowicz.

W trakcie rekolekcji dowiadywaliśmy się o wielkiej Miłości Bożej i prawdy o samych sobie. Ten czas jest dla nas darem i znakiem od Boga, który gromadzi nas i tworzy autentyczną wspólnotę uczniów samego Chrystusa. Każdy dzień spędzamy w Duchu radości
i braterstwa, każdego poranka odmawiamy Jutrznie, a następnie zagłębiamy się w tajniki modlitwy i liturgii. Kulminacyjnym punktem dnia jest Eucharystia, to z niej czerpiemy siłę na każdy czas. Wielkim wydarzeniem dla uczestników była ewangelizacja na warszawskiej Starówce, wielu z nas pierwszy raz miało okazję świadczyć o Jezusie wśród nieznajomych.

W naszych wieczornych modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o sprawach Kościoła w Polsce, prosząc Pana o nowe i święte powołania kapłańskie, w jedności
z młodzieżą zgromadzoną przy Papieżu Franciszku na Światowych Dniach Młodzieży
w Brazylii. Oaza Nowego Życia jest dla nas wielką radością, ponieważ tu możemy w pełni przeżywać swoją młodość i uczyć się relacji z Bogiem.

Tekst i zdjęcia prosto ze Słomczyna.