Rawa Mazowiecka. I spotkanie synodalne

28 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 26 lutego w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej 23 kapłanów z czterech dekanatów: Biała Rawska, Lubochnia, Nowe Miasto nad Pilicą i Rawa Mazowiecka, a także wierni powołani dekretem i ci, którzy z potrzeby serca przyszli do świątyni modlili się w intencji synodu, ale także prosząc o pokój na świecie – zwłaszcza na Ukrainie.

Trwają spotkanie synodalne w diecezji łowickiej. Po Żyrardowie, Skierniewicach, Sochaczewie, Łowiczu, Łęczycy nadszedł czas na Rawę Mazowiecką. W tym rejonie dedykowanym tematem są media, kultura i sztuka jako narzędzia ewangelizacji.

W Rawie Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, który w słowach homilii odniósł się do liturgii słowa, ale także do dedykowanemu rejonowi tematu. Biskup odniósł się także do intencji Mszy św., która zrodziła się z potrzeby serca wobec ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Msza św. miała bardzo uroczysty charakter. Zaangażowani w nią byli członkowie synodu powołani dekretem biskupa, ale także parafialny chór „Nazaret”. Po Eucharystii wierni i kapłani spotkali się na wspólnym posiłku i rozmowie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl