Publikacja o kard. Józefie Glempie

22 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego bp Andrzej F. Dziuba zaprezentował swoją najnowszą książkę „Pasterz. Kard. Józef Glemp – dzieje życia od narodzin do roku 1981”.

Co ciekawe, książka została napisana ponad 40 lat temu, ale dopiero teraz (w niezmienionej formie) została wydana. Inicjatorem spotkania był ks. Ryszard Pruczkowski, proboszcz parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy.

Uczestnicy spotkania usłyszeli o znanych i mniej znanych faktach z życia i posługi prymasa Józefa Glempa. Prowadzący spotkanie Piotr Turowski, opiekun instytutu, pytał autora m.in. o atmosferę domu rodzinnego Glempów, o znaczenie wiary i patriotyzmu w wychowaniu późniejszego hierarchy, o lata nauki, drogę do kapłaństwa, studia w Rzymie, posługę w Gnieźnie.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl