Przygotowania do ŚDM w Krakowie czas zacząć

1 CZERWCA 2014
admin

Spotkanie w łowickim WSD rozpoczęło się Eucharystią celebrowaną przez bp. Andrzeja F. Dziubę, który, mimo bardzo napiętego planu dnia, pragnął pobłogosławić młodzieży i dodać jej otuchy swoim słowem. – Dziękujmy za dzisiejsze święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – mówił do zebranych pasterz diecezji.

– Maryja chce dzielić się darem Bożego Syna, który jest szczytem radości. Dlatego śpieszy do Elżbiety. My również wpisujemy się w dzieło nawiedzenia, by było ono owocne w 2016 r. Dziś przeżywamy drobne nawiedzenia: raz jest to spotkanie, raz odebranie kopii symboli SDM, innym razem próba przekonania opornego proboszcza, czy wikarego młodego wiekiem lecz starego duchem. Ale robimy to, by Bóg mógł nas nawiedzić. Dlatego śpiewajmy „Wielbi dusza moja Pana”, bo Bóg powierzył nam to wielkie dzieło SDM. Tak, jak Maryja pośpiesznie wyszła w góry, tak i my wyruszamy. A kiedy Matka Boża wróciła do domu, stała się pięknym ambasadorem, cudownym wolontariuszem, na którym spełniły się Boże plany. Niech Maryja czyni z nas tych, którzy będą dokonywać wzniosłych rzeczy – głosił kaznodzieja.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Koordynatorem przygotowań do ŚDM w Krakowie w naszej Diecezji jest ks. Adam Paweł Bednarczyk – Proboszcz parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie, a pomagają mu ks. Tomasz Staszewski – wikariusz w tej samej parafii oraz ks. Sylwester Bernat – wikariusz parafii w Nowym Mieście nad Pilicą.

Podobne