Przybycie Czarnej Madonny do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu

23 CZERWCA 2017

Parafia na Korabce jest najmłodszą w Łowiczu. Matka Chrystusa jest tu niezwykle ważna i wierni od zawsze do Niej się uciekają. Modlą się nowenną do Patronki – Matki Bożej Nieustającej Pomocy, uczestniczą w sobotnich nabożeństwach, siostry Kół Żywego Różańca powierzają całą parafię, wiele osób idzie co roku w Łowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, a każdy codziennie woła: „Zdrowaś Mario”. Gospodarzem parafii jest ks. Adam Domański, który wraz z bp. Wojciechem Osialem i księżmi, w towarzystwie wiernych wyszedł po wizerunek Maryi, żeby przyjąć Ją do świątyni. W długiej procesji parafianie nieśli chorągwie, sztandary, duży różaniec.

Jasnogórska Pani przybyła w towarzystwie policji, straży pożarnej, motocyklistów oraz kilku ciężarówek należących do firm transportowych znajdujących się na terenie parafii. Jako pierwsi powitali Ją bp Osial i ks. Domański, by następnie na ramiona ikonę wzięli strażacy, ojcowie, matki, przedstawiciele Rady Parafialnej i młodzież. W trakcie drogi do świątyni parafianie nieustannie śpiewali pieśni ku czci Maryi. Trasa procesji udekorowana była chorągiewkami, flagami, wstążkami w kolorach maryjnych a także banerami informującymi, że parafia przeżywa święty czas nawiedzenia. Z wielką radością bielanki ubrane w łowickie stroje przybiegały do Madonny, żeby obsypać Ją kwiatami i w ten sposób oddać Jej hołd. Podczas wnoszenia wizerunku Królowej do świątyni zabrzmiała syrena strażacka, dzwony, a także klaksony szpaleru ciężarówek.

W murach kościoła Madonnę jako pierwszy powitał ks. Domański. – Maryjo, Matko Chrystusa, Pani Jasnogórska, Pani Fatimska, Księżna Łowicka! Witamy Cię w naszej parafii w prymasowskim Łowiczu. Jak szczęśliwa Korabka cała, dziś kwitnie tu Maryi chwała! Święta Panno, dziękuję Ci że przybyłaś do naszej parafii. Chcę Ci podziękować za wielu gorliwych i zawsze chętnych do pomocy parafian, za wiele ludzkiego serca, ciepła, przyjaźni, życzliwości. Dziękuję Ci za tych, którzy dają mi przykład wiary. Powierzam Ci całą wspólnotę, serca tych, do których serc nie jestem w stanie dostrzec. Uproś nam łaskę wiary, miłości i moc przebaczenia – mówił proboszcz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.