Przy stole u Matki Jezusa

2 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Pielgrzymi z diecezji łowickiej 1 sierpnia pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach na doroczny odpust połączony z obchodami 77 rocznicy powstania warszawskiego.

Z Łowicza, Sochaczewa, Skierniewic, Żyrardowa, Warszawy, Błonia, w grupach zorganizowanych, a także indywidualnie, pieszo, rowerami, autami zdążali wierni na spotkanie ze swoją Matką.

Większość pątników w drogę wyruszyło po porannych Mszach św. w swoich parafiach. Idąc przez całą drogę modlili się odmawiając Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanie Loretańską. Radości z wędrowania do Matki nie przyćmił nawet padający deszcz.

Po dotarciu do sanktuarium, po indywidualnej modlitwie i odpoczynku, pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył bp Wojciech Osial. W liturgii obok pielgrzymów uczestniczyły władze miasta i gminy Wiskitki na czele z burmistrzem Rafałem Miturą, poczty sztandarowe, druhowie OSP i wierni z miedniewickiej parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl