Przy Maryi pełnej łaski

9 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w samo południe w wielu świątyniach, wspólnotach zakonnych, a także domach zanoszono gorące modlitwy za wstawiennictwem Maryi, upraszając łask dla siebie, rodzin, wspólnot, diecezji i ojczyzny.

W parafii św. Jakuba Ap. w Skierniewicach w samo południe rozpoczęło się ciche czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

W czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem uczestniczyli także wierni z parafii w Tumie. Tego dnia monstrancję otoczono płonącymi świecami.

O godzinie 12.00 Eucharystię sprawowano także w parafii św. Barbary w Głownie. Podczas Mszy św. przedstawiciele 12 Róż Różańcowych Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci i nauczyciele modlący się za uczniów, odnowili akt zawierzenia.

W Łęczycy świętowała wspólnota ojców bernardynów, która tego dnia obchodziła 75. rocznicę powrotu braci do łęczyckiego klasztoru, 40. rocznicę utworzenia parafii oraz 50. rocznicę utworzenia przy klasztorze wspólnoty Straży Grobu Pańskiego.

Z kolei w Złakowie Kościelnym 133. rocznicę istnienia w parafii obchodziły bezhabitowe Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

Uroczystości odpustowe przeżywała także wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Uroczystej sumie przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W Eucharystii uczestniczyli także kapłani, siostry zakonne, a także rodziny alumnów.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Parafia św. Barbary w Głownie, parafia w Tumie, Agnieszka Napiórkowska

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl