Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu

17 LISTOPADA 2013

W niedzielę 17 listopada zakończył się Przegląd Teatrów Pijarskich. Nagrodę Publiczności zdobyli uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Poznaniu.

Niedziela to ostatni dzień trzydniowego przeglądu. Po sobotnim maratonie przedstawień, kiedy na scenie zaprezentowano 10 spektakli, nadszedł czas na posumowanie.

Liczne grono młodych aktorów, które przybyło do Łowicza z placówek pijarskich rozsianych po całej Polsce spotkało się najpierw na Eucharystii w kościele Matki Bożej Łaskawej oo. pijarów.

Po Mszy św. na sali widowiskowej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju, na której odbywał się przegląd, odbyła się ceremonia zakończenia przeglądu.

Zanim doszło do wręczenia pamiątkowych dyplomów, głos zabrali eksperci: reżyser Marzena Odzimek-Jarosińska, dyrektor Studia Aktorskiego M.O.J. w Radomiu oraz aktor Adrian Kilan, obecnie pracownik TVP.

Więcej o przeglądzie można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.