Promocje lektorskie A.D. 2013

28 PAźDZIERNIKA 2013

Tradycją naszej Diecezji stało się, że miesiąc październik dla Liturgicznej Służby ołtarza oznacza czas promowania kolejnych zastępów lektorów. Uroczystej promocji dokonują nasi biskupi a kandydatów na lektorów do liturgii przygotowują w przeddzień uroczystości klerycy WSD.

Tak też się stało w ostatnią niedzielę – 27 października. Ks. bp Józef Zawitkowski promował 70 chłopców z naszej Diecezji. Będą oni od tej pory uroczyście proklamowali Słowo Boże w czasie Eucharystii.

Zanim jednak ministrant stanie się lektorem musi przejść odpowiednie przygotowanie. Dokonuje się ono na kursie lektorskim zazwyczaj prowadzonym w dekanacie. Obejmuje on zakres wiedzy z takich przedmiotów jak: liturgika, teologia duchowości, Pismo Święte, dykcja oraz zajęcia ze śpiewu.

Nowo promowanym lektorom życzymy, by sumiennie wypełniali swoje obowiązki, a czytanie Słowa Bożego nie tylko było obowiązkiem ale przede wszystkim by przenikało ich życie.

Ministrantów chętnych do posługi lektora prosimy o kontakt ze swoimi duszpasterzami.

Zdjęcia dzięki uprzejmości parafii p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie