Promocja szafarzy nadzwyczajnych Komunii św.

28 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 26 marca w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba udzielił błogosławieństwa 29 mężczyznom, którzy zdecydowali się pełnić posługę szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. To czwarta promowana grupa szafarzy w diecezji łowickiej.

W czwartym kursie na tę posługę zdecydowało się 29 mężczyzn z 14 parafii diecezji łowickiej.

Do głównych obowiązków nadzwyczajnych szafarzy należy zanoszenie Komunii św. chorym i starszym, którzy sami nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele oraz udzielanie Komunii św. w kościele, gdy przystępuje do niej większa liczba wiernych, a nie ma dostatecznej liczby zwyczajnych szafarzy.

Podczas uroczystej Mszy św. panom towarzyszyli ich bliscy – żony, dzieci, wnuki, ale także kapłani z parafii, w których będą pełnić posługę.

Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji bp Dziuba, który w homilii poddał refleksji to, jak posługa szafarza wpływa na wiarę, rodzinę, parafię, ale przede wszystkim na posługującego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl