Promocja lektorska

13 PAźDZIERNIKA 2015

Zapowiada się rekordowy rok, jeżeli chodzi o promocje lektorskie w diecezji łowickiej. W niedzielę 11 października bp senior Józef Zawitkowski promował w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu grupę 45 ministrantów. Kolejnych 80 zostanie lektorami za tydzień. Promocji udzieli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

Podział na dwie grupy wziął się ze względu na rekolekcje, które przyszli lektorzy odbyli w minione wakacje w łowickim seminarium. Odbyły się one w dwóch turach. Młodzi chłopcy uczestniczyli w wykładach z Pisma Świętego, liturgiki, fonetyki i muzyki, które prowadzili klerycy WSD. Zakończyły się one egzaminem.

Na niedzielną uroczystość przybyli najbliżsi lektorów. Byli również księża z parafii, z których się wywodzą. Prośbę o promocję w imieniu kandydatów wystosował wicerektor WSD w Łowiczu ks. dr Piotr Kaczmarek. – To dla mnie wielki honor i łaska, że władza seminaryjna dopuściła mnie do tej posługi. To bardzo wielkie przeżycie powiedzieć chłopcu: „Weź księgę i czytaj uważnie, abyś uwierzył. A gdy uwierzysz, abyś z mocą głosił słowo Boże” – mówił w homilii bp Zawitkowski. Apelował też do młodych ludzi o mądre wybory w dorosłym życiu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.