Promocja lektorska w Łowiczu

13 PAźDZIERNIKA 2017
W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 66 młodych mężczyzn przyjęło promocję lektorską. Uroczystości przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.
To pierwsza tura lektorów, która może czytać Słowo Boże. Cały kurs lektorski liczył 113 młodych mężczyzn, którzy przygotowywali się do podjęci posługi podczas kursów. Zwieńczeniem były turnusy wakacyjne prowadzone przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu – Jakuba Kitę, Bartłomieja Borowskiego, Adriana Czerwińskiego i Jakuba Zakrzewskiego.
8 października promocję lektorską otrzymali ministranci z parafii w Żelaznej, Janisławicach, Skierniewicach, w Żyrardowie, Międzyborowie, Lubani, Szczukach, Sochaczewie, Nowym Mieście nad Pilicą, w Głownie, Łęczycy, Błoniu, Starej Rawie, Białej Rawskiej oraz w Grzymkowicach-Bykach, Bednarach, Grabowie, Krzemienicy, Osuchowie, Żdżarach i Strzegocinie.
Obrzęd odbył się podczas Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Słowo do nowo promowanych lektorów skierował bp Dziuba. – My, od chrztu jesteśmy latoroślami tkwiącymi w winnym krzewie, którym jest Jezus Chrystus. Dziś to my tworzymy winnicę kościoła. Każdy z nas w drodze swojego życiowego powołania – możemy pytać – daje cierpkie lub słodkie owoce – mówił ordynariusz diecezji łowickiej.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego