Promocja lektorska – II tura

22 PAźDZIERNIKA 2018
Janusz Szwarocki

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyła się druga tura promocji lektorskiej. Uroczystości przewodniczył bp Wojciech Osial.

W niedzielę 21 października do grona lektorów diecezji łowickiej dołączyło 29 ministrantów. Kandydaci pochodzą z parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Bobrownikach, Najświętszej Maryi Panny i św. Aleksego w Tumie, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Regnowie, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Sochaczewie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu, św. Bartłomieja w Żelechlinku.

Podczas promocji obecni byli rodzice, dziadkowie i bliscy promowanych lektorów, a także ich księża proboszczowie.

Mszy Świętej przewodniczył bp Wojciech Osial. W homilii biskup pomocniczy diecezji łowickiej udzielał rad nowo promowanym i prosił ich, by godnie sprawowali swoją funkcję.

–Przystępując do ołtarza, do czytania Słowa Bożego bądźcie czyści na sercu. Służba lektora, to piękna, ale też niezwykle odpowiedzialna i wymagająca funkcja. Proszę was, byście do tej służby podchodzili odpowiedzialnie i czytali Słowo nie tylko w kościele, ale też w domu i swoją postawą głosili Chrystusa. – mówił bp W. Osial. Po liturgii słowa każdy z lektorów potwierdził swoją gotowość do przyjęcia promocji i ubierając strój liturgiczny, albę i cingulum, przystąpił do składania przyrzeczeń. Poprzez położenie dłoni na ewangeliarzu i złożenie pocałunku na księdze Słowa Bożego nowi lektorzy podjęli się zobowiązań wynikających z przyjętej promocji.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl