Promocja lektorska – cz. 1

19 PAźDZIERNIKA 2020
Krzysztof Zwoliński

Ten kurs lektorski był inny niż wszystkie. Pandemia zmusiła zarówno prowadzących, jak i uczestników do wielu zmian i szukania nowych rozwiązań formacji.

Kurs lektorski rozpoczął się w marcu, na chwilę przed rozpoczęciem pandemii w kraju. Prowadzący formację klerycy Wyższego Seminarium Duchownego na czele z wicerektorem ks. Jarosławem Łękarskim musieli znaleźć inne rozwiązania, by 2020 nie był rokiem bez promocji lektorskiej. Dzięki współpracy, dobrej organizacji i otwartości na nowe rozwiązania kurs udało się przeprowadzić w mniejszych grupach w parafiach, ale także online.

W niedzielę 11 października w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu promocję lektorską przyjęła pierwsza grupa ministrantów. W maseczkach, z zachowaniem odległości i w niewielkim gronie najbliższych, promowanych zostało 22 ministrantów z parafii: Świętej Trójcy w Bolimowie, św. Macieja Apostoła w Bełchowie, św. Floriana w Bedlnie, Świętego Ducha, Wniebowzięcia NMP oraz Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, a także Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.