Promocja lektorska A.D. 2019

11 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Łukasz Antczak

Po kilkumiesięcznym kursie, zjazdach, które odbywały się w seminarium, ćwiczeniach i zajęciach prowadzonych przez kleryków IV roku, w niedzielę 6 października ponad 60 ministrantów oficjalnie podjęło posługę lektorską.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba, który także udzielił błogosławieństwa chłopcom. – Myślę, że niejeden z nas kapłanów, którzy stoimy przy ołtarzu rozpoczynał posługę Bogu i ludziom jako ministrant, później lektor, może ceremoniarz. To piękna przygoda i służba, która zbliża do Chrystusa. Może za kilka lat Pan Bóg zapuka do drzwi waszych serc. Bądźcie gotowi na to wezwanie, rozwijajcie w sobie te umiejętności pięknego czytania, głoszenia Słowa Bożego i podejmując posługę lektorską codziennie rozważajcie Jego słowo – prosił bp Dziuba.

Nowi lektorzy pochodzą z parafii p.w.: Świętej Rodziny w Jaktorowie, św. Jakuba w Głownie, św. Józefa w Leśmierzu, św. Andrzeja w Łęczycy, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu, Świętego Ducha w Łowiczu, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sochaczewie, św. Józefa w Sochaczewie, św. Marcina w Siedlcu, św. Maksymiliana w Głownie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, Świętej Trójcy w Lutkówce, Św. Ap. Piotra i Pawła w Giżycach, św. Floriana w Nowem, Św. Macieja Ap. i Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Bednarach, Św. Mikołaja w Słupi, Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach i MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne