Promocja lektorska 2020 – cz. 3

16 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu 33 ministrantów zostało promowanych na lektorów. Uroczystości przewodniczył bp Wojciech Osial.

Z powodu pandemii promocja lektorska została podzielona na trzy tury. Pierwsza grupa promowana była 11 października przez bp. Andrzeja F. Dziubę, druga 25 listopada w parafii św. Trójcy w Piątku z rąk bp. Wojciecha Osiala, trzecia promocję przyjęła 12 grudnia w murach seminarium.

Z racji obostrzeń sanitarnych w kaplicy WSD w Łowiczu zgromadzili się tylko lektorzy wraz z kapłanami posługującymi w ich parafiach. Rodzice, przyjaciele i bliscy z ministrantami łączyli się duchowo i za pomocą transmisji internetowej.

Podczas obrzędu promocji lektorskiej ministranci otrzymali albę, pamiątkowy dyplom i legitymację lektorską, by za jej okazaniem móc służyć przy ołtarzu w każdej parafii. Dla nich to wyjątkowy dzień.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.