Promocja książki bp. Andrzeja F. Dziuby

27 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

„Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski a Skierniewice i Ziemia Skierniewicka” to tytuł książki, która ukazała się dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława S. Reymonta w Skierniewicach.

Proces powstawania i wydania książki trwał dość długo. Pierwsze prace ruszyły pod koniec 2021 r. Finał – spotkanie autorskie z ordynariuszem diecezji – odbył się 23 lutego w sali koncertowej skierniewickich szkół muzycznych. Poprowadziła je Agnieszka Kutermankiewicz – bibliotekarka, opiekunka redakcji publikacji. – To książka ważna. Myślę, że dla wielu czytelników ze względu na to, że dotyczy naszego regionu, ale też prymasa, którego wielu wciąż jeszcze pamięta, żyje nauczaniem, postawą, obecnością na ziemiach skierniewickich. Ksiądz biskup wspaniale podkreśla w niej rolę naszych małych ojczyzn – mówiła podczas spotkania.

Biskup Andrzej F. Dziuba na swoim koncie ma ponad 50 publikacji. Wiele z nich poświęcił Matce Bożej, ale i wielkim ludziom Kościoła. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje bł. Stefan kard. Wyszyński. Ostatnio ukazała się kolejna publikacja poświęcona błogosławionemu, który na terenie dzisiejszej diecezji łowickiej przebywał, nauczał i konsekrował kościoły. To już kolejna książka biskupa Dziuby o kardynale Wyszyńskim. Pisana z potrzeby serca, wdzięczności kardynałowi, ale i podtrzymania historii miejsc związanych z diecezją łowicką.

Książka jest do nabycia i wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl